Zapraszamy serdecznie na zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły

wtorek 13.45 - 14.30   siłownia
środa    8.00 - 9.30   basen lub aerobik
czwartek 13.10 - 14.30   siatkówka

To tylko teoretyczny rozkład, ponieważ prowadzący zajęcia na życzenie zapaleńców sportowych bardzo chętnie udostępnią sprzęt szkolny do dyspozycji uczniów, oraz udzielą rad dotyczących techniki różnych dyscyplin sportowych.

Dzięki dodatkowym zajęciom prowadzonym przez naszych nauczycieli nasza szkoła zdobyła w ubiegłym roku miano „Najbardziej usportowionej szkoły ponadgimnazjalnej w kategorii dziewcząt” w powiecie. Mamy nadzieję, że uda się utrzymać ten tytuł.

Debiut naszych koszykarzy

Nasza drużyna debiutowała na powiatowych zawodach, które odbyły się w Zespole Szkół w Połańcu dnia 08.01.2008 roku.  Przypadło nam czwarte miejsce, po zaciętej rywalizacji z drużynami bardziej doświadczonymi. Na szczególną uwagę zasługuje tu fakt iż nasza drużyna wcale nie ustępowała technicznie drużynom z innych szkól, które w piłce koszykowej maja już spory zapas doświadczeń. Do miejsca na podium naszym koszykarzom brakło trochę szczęścia i celności. Miejmy nadzieję iż nasi chłopcy na przyszły roku dopracują wszystkie braki i staną na podium. Należy stwierdzić iż czwarte miejsce to i tak duże osiągnięcie jak na debiutantów.
  Do zawodów uczniów przygotował Pan Tomasz Brudek

Wielki sukces naszych piłkarzy - halowa piłka nożna - Osiek 2007

W dniu 19.12.2007r. odbyły się powiatowe zawody w halową piłkę nożną. Zawody rozegrane zostały na nowym obiekcie sportowym Liceum Ogólnokształcącego w Osieku. Reprezentacja naszej szkoły  zajęła III miejsce po zaciętej walce z Zespołem Szkół ze Staszowa. Na szczególne wyróżnienie zasługuje bramkarz naszej drużyny Przemysław Motyl, który pokazał wspaniałą obronę i niejednokrotnie był nagradzany oklaskami publiczności.

12. Daniel Nawrot - pomocnik

Do zawodów drużynę przygotował Pan Tomasz Brudek. Gratulujemy naszym chłopcom.

Kolejna wygrana naszych tenisistów

W dniu 11.12.2007 odbyły się powiatowe  zawody w tenisie stołowym w kategorii chłopców i dziewcząt szkól ponadgimnazjalnych. Dziewczęta zajęły drugie miejsce, chłopcy uplasowali się na miejscu trzecim. Odnotować należy tutaj fakt iż nasza drużyna grała w osłabieniu, gdyż nasza faworytka złota medalistka zawodów LZS Arczewska Paulina odniosła kontuzję ręki i nie mogła wystąpić.
   Naszą szkołę reprezentowali:
  1. Malinowska Elżbieta
  2. Malinowska Patrycja
  3. Komór Krystian
  4. Michalski Michał
  5. Marzec Łukasz

Do zawodów uczniów przygotował Pan Tomasz Brudek. Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa.

Piłka siatkowa - siatkarki na podium

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna naszych siatkarek w  zawodach zorganizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy dnia 29.11.2007. To ogromny sukces naszych pań gdyż poziom zawodów był wysoki i walka dość zacięta. Nasze dziewczęta wykazały się dużymi umiejętnościami, wolą walki, jednak do pierwszego miejsca zabrakło odrobinę szczęścia. No cóż tak to w sporcie bywa, ważne że jesteśmy na podium.
   Nieco gorzej poszło naszym chłopcom, którzy zajęli czwarte miejsce. Panowie bierzcie przykład z koleżanek i powodzenia w przyszłym roku.

Do zawodów uczniów przygotowała Pani Barbara Wróblewska

Cała szkoła pływa - zajęcia na pływalni

Dzięki staraniom Starostwa Powiatowego Powiatowego Staszowie uzyskano pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowo – rekreacyjne na pływalni, które rozpoczęły się od dnia 11.06.2007 i trwały do 21.12.2007. Młodzież dwa razy w tygodniu po dwie godziny korzystała z zajęć na basenie pod okiem instruktorów pływania i nauczycieli wychowania fizycznego. Starostwo zapewniło dojazd czepki kąpielowe.

Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w atrakcyjnych zajęciach. Podsumowaniem tego programu były zawody pływackie szkół ponadgimnazjalnych o puchar Starosty Powiatu Staszowskiego, które odbyły się 15.12.2007. Nasza szkoła zajęła czwarte miejsce.

Wielkie zwycięstwo w Powiatowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym

W dniu 24.11.2007 w OSiR w Staszowie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym, zorganizowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Staszowie. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła drużynowo pierwsze miejsce w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych. Za zajęcie pierwszego miejsca drużyna otrzymała puchar oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Pan Tomasz Brudek.
Cieszymy się sukcesem naszych tenisistów.

Ekonomik na meczu Wisły Kraków!!!

Dnia 14 listopada bieżącego roku grupa koszykarek grających w reprezentacji naszej szkoły została zaproszona przez Zarząd Wisły Can-Pack Kraków na mecz EUROLIGI KOBIET pomiędzy TS Wisła Can-Pack Kraków a UMMC JEKATERINBURG.  Nasze uczennice miały możliwość obejrzenia w akcji na żywo najlepszych zawodniczek na świecie. Zarówno w polskiej jak i rosyjskiej drużynie gra mnóstwo zawodniczek, które są gwiazdami damskiego NBA w USA. To co zobaczyliśmy na parkiecie to istny koncert fajerwerków z najwyższej koszykarskiej półki!!! Tego się nie da opisać słowami – to trzeba było zobaczyć jednym słowem: fantastycznecudowneniesamowiteodjazdnamaxaJ kto widział ten wie. Zaś po meczu……  spotkanie z zawodniczkami Wisły – wspólne zdjęcia, autografy, krótkie rozmowy. Niezapomniane wrażenia. I jeszcze jedno szczęście – w drużynie rosyjskiej gra najlepsza koszykarka Europy – Agnieszka Bibrzycka – i ona również znalazła dla nas chwilę czasu czego dowodem są wspólne zdjęcia, i autograf na naszej fladze, która zawiśnie w naszej hali. W drodze powrotnej nasz autobus rozbrzmiewał piosenkami zasłyszanymi w hali i nie tylkoJ Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że nie był to nasz ostatni raz a dlaczego - o tym niedługo można będzie poczytać na stronie oficjalnej Wisły Can-Pack Kraków.

p.s.  Chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu Krzysztofowi Zakrzewskiemu, który pracuje
w Zarządzie Wisły, i który zaopiekował się naszą grupą.

I TURNIEJ KOSZYKÓWKI KOBIET O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH im. JANA PAWŁA II w STASZOWIE

Dnia 13 listopada 2007 roku w naszej szkole odbył się I - i na pewno nie ostatni Turniej O Puchar Dyrektora ZSE w Staszowie. W zawodach wzięło udział 5 zespołów. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, więc zażarta walka trwała dość długo.  Końcowe wyniki:
  1. LO STASZÓW

2. Gimnazjum OLEŚNICA

3. ZSE STASZÓW --- GRATULACJE!!

4. ZS STASZÓW

5. Gimnazjum RYTWIANY

Dodatkowo zawodniczka naszej drużyny – Paulina Słaby Z klasy III a została wybrana przez trenerów najlepszą zawodniczką turnieju – GRATULACJE!!!

Jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji jaką odnotowaliśmy podczas turnieju, wychodzi na to że koszykówka dziewcząt  w naszym powiecie staje się powoli sportem sztandarowym co bardzo cieszy, jako że nasz turniej zgromadził najwięcej damskich drużyn jednego dnia jeśli chodzi o zawody pań w tym roku. Zapraszamy do galerii.

Puchar naszych piłkarek ręcznych

W dniu 07.11.2007 odbyły się powiatowe rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt.
   Dziewczęta z ZSE w Staszowie po zaciętej walce zajęły drugie miejsce w powiecie.
   Drużynę do zawodów przygotowywały Panie  Maria Bardziej i Barbara Wróblewska.
   Gratulujemy naszym sreberkom
!!!

Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych sztafet - kolejny sukces naszych pań

Dnia 09.10.2007 w Rytwianach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych w kategorii sztafet. W zawodach brało udział 4 drużyny. W damskiej rywalizacji liczyły się tylko dwie, które całkowicie zdystansowały pozostałe. Do samego końca nasze panie  walczyły o zwycięstwo z reprezentacją Zespołu Szkół w Staszowie. Po długiej i heroicznej walce zajęły jednak drugie miejsce, za co należą się im wielgachne gratulacje. Panowie niestety zakończyli rywalizację na najgorszym dla sportowca 4 miejscu. Głowy do góry mężczyźni i do roboty, powodzenia w przyszłym roku.

Mistrzostwa województwa LZS-ów w Łopusznie - wielki sukces naszych koszykarek

Dnia 29.09.2007 w Łopusznie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa LZS-ów. W rywalizacji koszykarek wzięło udział 16 zespołów. Nasze zawodniczki zdobyły puchar zajmując 3 miejsce! To ogromny sukces naszej drużyny, która wyprzedziła w klasyfikacji wiele mocnych drużyn. Równie dobrze spisały się młodsze nieco zawodniczki naszej szkoły, które grając w drugim zespole uległy w walce o medalowe miejsca swoim starszym koleżankom i po bratobójczej walce zajęły ostatecznie bardzo dobre – 6.