ul. Szkolna 11, 28-200 Staszów, tel./fax: 015-864-31-18, e-mail: ekonomik@staszowski.eu

W środę 29 kwietnia 2015 roku tradycyjnie jak każdego roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Wzięło w nim udział około 400 gimnazjalistów z okolicznych szkół. Wśród gości byli także rodzice i nauczyciele. Uczniów gimnazjów przywitali młodzi hotelarze, którzy czuwali nad stroną logistyczną imprezy. W myśl łacińskiej sentencji: „Hospes hospiti sacer” gospodarze zadbali by zwiedzający zdobyli jak najwięcej rzetelnych informacji i poczuli atmosferę szkoły.
Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć pracownie kształcenia ogólnego i zawodowego, wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach, zawodach sportowych. Każdy profil przygotował stanowisko przedmiotowe, które w ciekawy sposób prezentowało zalety danego kierunku kształcenia. Pokazano ciekawe prezentacje, filmy, wizualizacje. Goście mogli skosztować smakołyków przygotowanych przez uczniów żywienia i usług gastronomicznych i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o zdrowym odżywianiu.
Dzień Otwarty Szkoły był też okazją by pochwalić się osiągnięciami naszych uczniów, projektami, które realizujemy, bazą dydaktyczną. Po szkole gości oprowadzali uczniowie i nauczyciele, którzy pokazywali zasoby placówki. Po zakończeniu zwiedzania gimnazjaliści oraz uczniowie spotkali się w hali gimnastycznej. Tam odbyła się prezentacja kierunków kształcenia na 2015/16. Szkoła ogłasza bowiem nabór do Technikum w zawodach: ekonomista, hotelarstwo, żywienie i usługi gastronomiczne, logistyk, informatyk, organizacja reklamy oraz do Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W programie Dnia Otwartego nie zabrakło występów artystycznych.