ul. Szkolna 11, 28-200 Staszów, tel./fax: 015-864-31-18, e-mail: ekonomik@staszowski.eu

Projekt realizowany na podstawie umowy
ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Skarbnica profesjonalistów gastronomii i hotelarstwa

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W dniu 01.12.2011 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego w Kielcach została podpisana umowa o dofinansowanie kolejnego projektu pt.„Skarbnica profesjonalistów gastronomii i hotelarstwa” w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach” konkursu otwartego - Działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”. Wartość tego przedsięwzięcia to 206 763,00 zł. Od 1 grudnia 2011 roku do 30 września 2012 roku 220 osób, kształcących się w zawodach technik hotelarstwa i organizacji usług gastronomicznych oraz zawodów skorelowanych z nimi będzie uczestniczyło w siedmiu zadaniach podnoszących ich kwalifikacje.
Cel główny projektu to: wsparcie 220 uczniów (200 K, 20 M) kształcących się w zawodach technik organizacji usług gastronomicznych i hotelarstwa w celu zwiększenia ich kompetencji zawodowych w Zespole Szkół Ekonomicznych do 30. 09. 2012 r.
Główne założenie projektu zostanie zrealizowane podczas:

1. Wizyt studyjnych w hotelach i restauracjach.
2. Warsztatów z zakresu obsługi konsumenta i gościa hotelowego.
3. Kursu kelnerskiego.
4. Warsztatów rozwoju osobistego i poruszania się po rynku pracy.
5. Szkolenia z zakresu branżowego programu komputerowego.
6. Wyjazdów na targi branżowe.
7. Kursu carvingu.

Potrzeba jego realizacji wynika z wymogów jakim muszą sprostać absolwenci szkół zawodowych w zakresie posiadania udokumentowanych kwalifikacji i uprawnień. Organizacja dodatkowych zajęć dydaktyczno – wyrównawczych oraz specjalistycznych pozwoli wyrównać dysproporcje edukacyjne, jak również wyposaży szkołę w nowoczesne materiały dydaktyczne zapewniające wysoką jakość kształcenia. Udział w powyższych działaniach stwarza uczniom realne szanse na uzyskanie umiejętności, które pozwolą im odnaleźć się na rynku pracy. Z drugiej strony potencjalni pracodawcy będą mieli szansę pozyskania cennych, bo bogatych w wiedzę i doświadczenie profesjonalistów. Wzbogacenie tradycyjnych form kształcenia o wyjazdy studyjne do renomowanych hoteli w Warszawie i Krakowie oraz udział w targach będzie dla ich uczestników doskonałą okazją do zapoznania się z najlepszymi praktykami z zakresu obsługi gościa oraz konfrontacji wiedzy teoretycznej z praktyką.
Nad prawidłowością realizacji zadań czuwać będzie zespół zarządzający projektem.